Bergoglio aan ‘LHBT-katholieken’: “Een selectieve Kerk is een sekte”

Jorge Bergoglio heeft een brief geschreven aan LHBT-Katholieken (Lebisch, Homoseksueel, Biseksueel, Transgender), die werd afgegeven aan de dissidente Jezuïet vader James Martin, waarin hij verklaarde dat een “selectieve Kerk een sekte is” en hij de afwijzing van zogenaamde “LHBT-katholieken” door de Kerk betreurde. De toon voor de komende ‘Synode van de synodes’ of Bergoglio’s Synodale Weg voor de hele Kerk is gezet (in oktober 2022 vind de continentale fase plaats; in oktober 2023 de slotfase in Rome). Op de website SynodResources.org werden reeds drie “getuigenissen” gepubliceerd van “katholieke homoseksuele of lesbische koppels die kinderen adopteerden.” Homoseksualiteit (niet homofilie) zal tijdens en na de synode nog méér worden vergoelijkt, gepromoot en aanvaard.

Mensen met homofiele gevoelens worden eerst en vooral niet afgewezen door de Kerk, maar met liefde omarmd. Ze worden aangemoedigd om de kuisheid te blijven nastreven en hun kruis van de homofiele neiging, die een tegennatuurlijke bekoring is, met geduld te dragen, maar daar niet op in te gaan.

Maar de huidige hiërarchie wil natuurlijk dat homoseksualiteit – of zoals Kardinaal De Kesel het stelde – de ‘seksualiteitsbeleving van de homofiele mens – voortaan wordt aanvaard en omarmd door de Kerk – iets dat intrinsiek verkeerd en dus onkuis is, omdat het tegennatuurlijk is en dus tegen Gods plan omtrent seksualiteit (het voortbrengen van kinderen) ingaat. Homoseksuele handelingen zijn gewoonweg walgelijk. De wet uit het Oud Verbond loog er niet om.

James Martin, die in 2017 reeds door Bergoglio werd benoemd tot de Vaticaanse Dicasterie voor Communicatie, is reeds jaar en dag een prominente LHBT-promotor. De twee hadden in 2019 nog een privé-audiëntie. Martin schreef op 5 mei een brief naar Bergoglio, waarin hij namens het op 1 mei (5 dagen eerder!) opgerichte LHBT-organisatie ‘Outreach’ vroeg of hij wilde antwoorden op een paar van “de meest algemene vragen die hij vaak gesteld krijgt door LHBTQ-katholieken en hun families.”

De drie vragen luidden aldus:

1. Wat is volgens u het meest belangrijke dat LHBT mensen moeten weten over God?

2. Wat zou u graag hebben dat LHBT mensen weten over de Kerk?

3. Wat zou u zeggen tegen een LHBT katholiek die een afwijzing van de Kerk heeft ervaren?

Bergoglio antwoordde op 8 mei (dat is 3 dagen later, terwijl de dubia-kardinalen – waarvan er al 2 overleden zijn – al ruim 2000 dagen wachten op een antwoord op hún vragen):

Beste broeder,

Bedankt voor uw mail. Wat betreft uw vragen, komt mij een heel eenvoudig antwoord voor.

1.God is Vader en hij verloochent geen van zijn kinderen. En “de stijl” van God is “nabijheid, barmhartigheid en tederheid”. Op deze manier (of langs dit pad) zul je God vinden.

2. Ik zou graag willen dat ze het boek Handelingen van de Apostelen lezen. Daar vinden ze het beeld van de levende kerk.

3. Ik zou willen dat ze het niet zouden herkennen als de “afwijzing van de kerk”, maar in plaats daarvan “van mensen in de kerk”. De kerk is moeder en roept al haar kinderen bij elkaar. Neem bijvoorbeeld de gelijkenis van degenen die voor het feest waren uitgenodigd: “de rechtvaardigen, de zondaars, de rijken en de armen, enz.” Een “selectieve” kerk, een van “zuiver bloed”, is niet de Heilige Moederkerk, maar eerder een sekte. Bedankt voor alles wat je doet. Ik bid voor u, doe dat alstublieft voor mij. Moge Jezus u zegenen en moge de Heilige Maagd u beschermen.

Broederlijk,

Franciscus

Opvallend is vooral het derde antwoord. Bergoglio laat hier duidelijk doorschemeren dat hij een kerk wil waar zonde vergoelijkt wordt: iedereen moet er welkom zijn – een kerk van zuiver bloed is volgens hem een “sekte”. Het komt min of meer overeen met Bergoglio’s begrip van ‘de gemeenschap van heiligen’, welke volgens hem ook ‘diegenen die het geloof verloochend hebben, de apostaten, de vervolgers van de Kerk en de godslasteraars omvat, zoals hij zei tijdens zijn hemeltergende algemene audiëntie op Maria Lichtmis. Bergoglio kan dat misschien hopen, maar op Oordeelsdag zal hij dan toch nog raar opkijken.

De zondaars – ook mensen met homofiele neigingen – worden al 2000 jaar lang verwelkomd in de kerk, op voorwaarde dat er berouw is en een goede biecht wordt gesproken over de begane zonden, en er de intentie is van niet meer te zondigen – zoals ook Jezus zei tegen de overspelige vrouw: “Gaat, en zondigt voortaan niet meer”. Maar dat is voor de huidige (valse) hiërarchie niet voldoende. Het tweede deel van die uitspraak van Jezus willen zij schrappen en vervangen door: “Gaat en zondigt maar verder, God is toch barmhartig”.

In december vorig jaar nog prees Bergoglio de dissidente pro-abortus LHBT-non Jeannine Gramick en haar LHBT-organisatie News Ways Ministry de hemel in, terwijl hij in januari Aartsbisschop Morandi uit de (toenmalige) Congregatie van de Geloofsleer gooide omwille van diens (correcte) standpunt over homoseksualiteit. Gramick en haar beweging werd echter in 1999 onder Paus Johannes Paulus II veroordeeld: ze werd door Kardinaal Ratzinger – de toenmalige Prefect van de Congregatie van de Geloofsleer – permanent verboden om nog pastoraal werk te verrichten met homoseksuele personen, en ze mochten ook geen ambt meer bezetten in hun eigen religieuze instituten. Dus: het zoveelste mes in de rug van Benedictus. Die man kent geen schaamte.

Bergogio’s standpunt omtrent homoseksualiteit is ondertussen wel goed bekend voor diegenen die hun ogen een beetje open hebben.

Bron: LifeSiteNews


10 reacties op “Bergoglio aan ‘LHBT-katholieken’: “Een selectieve Kerk is een sekte””

  1. Schilder Avatar
    Schilder

    Zou Bergoglio binnenkort een symbolische Mea Culpa uitspreken gericht aan de voormalige bewoners en bewoonsters van Sodom en Gomorra en deze tevens tot Zaligheid verheffen als knieval naar de LHBT-enz brigade?

  2. Jacob de Meerdere Avatar
    Jacob de Meerdere

    BESTE BROEDERS EN ZUSTERS VAN DE RESTKERK VAN HEER JEZUS VAN NAZARETH,

    WACHT DE DE WAARSCHUWING AF DAN ZULLEN 7,5 MILJARD MENSEN / SCHAAPJES HUN ZONDE KENNEN.

    WEET DAT HIJ GOD HEER JEZUS VAN NAZARETH DE EEUWIGE ALMACHTIGE IS, DAT HIJ ALLES ONDER CONTROLE HEEFT.

    DAT ZIJN KOMST NAAR DE AARDE SNELLER ZAL ZIJN DAN WIJ DENKEN, BEREID U VOOR OP VOEDSEL WATER ENZ EN NOVEENKAAR GROOT DIE 72 UREN BRAND.

    ER KOMEN DRIE DAGEN EN NACHTEN VAN GEEN ZON MAAN STERREN EN GEEN ELECRITEIT EN DIT IS GEEN MOP, PURE ERNST.

    WAT BERGOGLIO BETREFT LAAT IK HEM OVER AAN DE ALMACHTIGE EEUWIGE GOD HEER JEZUS VAN NAZARETH, LAAT ONS NIET OORDELEN VEROORDELEN.

    WIJ MOGEN WETEN DAT NIET DE WEG BEWANDELD VAN ONZE HEER JEZUS V NAZARETH, MAAR EEN DE HEER VAN HET DUISTER.

    Dit mijn vrije meniningsuiting.

  3. willy Avatar
    willy

    In de kerk is inderdaad iedereen welkom, een kerk kan en mag niet selectief zijn tot zover klopt dec redenatie van de paus. Maar zelfs de Bijbel leert duidelijk dat homo zijn in welke vorm ook zonde is. Dat leerde Paulus duidelijk in de Romeinenbrief. Zij die de gerechtigheid verloochenen. Laat de zonde niet heersen in je Lichaam schrijft Paulus. Velen zeggen dan: maar Jezus leerde toch dat we onze naaste moeten liefhebben als onszelf!! Heel juist, maar Jezus leerde ook: daarom zal een man zijn ouders verlaten en een vrouw aanhangen. Dus het huwelijk is door God ingesteld. En geen paus of Vaticaan heeft het recht om dat gegeven te veranderen waarom? Omdat Jezus zei : Mijn woorden hebben eeuwige waarden.

  4. Jos Avatar
    Jos

    Ongelooflijk hoe men op kerknet die jezuitenbende propageert.

  5. Joseph Avatar
    Joseph

    Paus Franciscus wil van de Rooms Katholieke kerk een LHBT kerk maken. Wat fijn dat er ook nog een Pius X broederschap is die wel het zuivere Universele Tridentijnse, Romeinse, katholieke geloof verkondigt en die steeds meer gelovigen, priesters en priesterstudenten aantrekt.

  6. Snuf de Hond Avatar

    Dat Bergoglio altijd dol is op zijn Zuid-Amerikaanse heidense goden, zoals Pachamama (2019, Moeder Aarde) is onlangs gebleken.
    Maar volgens vele foto’s uit 2018 liep de valse profeet toen al met symbool van de Inka/Mapuche godheid genaamd Tarapaca op zijn mis-kleding (de Atacama reus). De Tarapaca reus werd vereerd in Noord Chili en was ook een natuur godheid.

    https://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A986-Tar.htm

  7. Jan Avatar
    Jan

    Deze website heeft goede bedoelingen en baseert zich op het Boek der Waarheid, wat lovenswaardig is. MAAR in dit artikel zijn er zaken die echt niet kunnen en moet er één en ander worden rechtgezet.

    De auteur van het artikel schrijft: ‘Mensen met homofiele gevoelens worden aangemoedigd om de kuisheid te blijven nastreven en hun kruis van de homofiele neiging, die een tegennatuurlijke bekoring is, met geduld te dragen, maar daar niet op in te gaan.’

    Deze uitspraak is hopeloos achterhaald en extreem onrechtvaardig. Onrechtvaardige heterofielen oordelen over zichzelf dat ze zonder afkeuring, minachting of bestraffing, seks mogen bedrijven zoveel ze willen, terwijl ze met verheven vinger homofielen gaan veroordelen en vermanen tot ‘kuisheid’ en dat ze hun ‘neigingen’ moeten onderdrukken als zondige ‘tegennatuurlijke bekoringen’. Wat een minachting, wat een bekrompen vooroordelen en onmenselijk zware eisen zijn dat! De dag dat je bloedeigen kind met een bang hart en beladen met vrachten schaamte naar je toe komt om te ‘onthullen’ dat het homofiel is, dan pas besef je dat homofiele mensen ook dromen, gevoelens, verlangens en driften hebben die ze evenveel en onbelemmerd moeten kunnen beleven als heterofiele mensen. Het zou gruwelijk onrechtvaardig en onmenselijk zijn om hun de seksuele beleving gedurende hun ganse leven te ontzeggen.

    Verder staat er: ‘Homoseksuele handelingen zijn gewoonweg walgelijk.’

    In slaapkamers kunnen we niet binnen kijken, maar kijk eens naar de vele sites met heteroseksuele handelingen en beoordeel daar dan de walgelijkheid van. Seks (hetero én homo) situeert zich op het aller laagste niveau van de body van de mens. De Schepper heeft niet toevallig urine, fecaliën en sperma op hetzelfde laagste niveau geplaatst. Seks blijft seks. Met een penis in iemands anders lichaam gaan porren blijft een onkuise zaak. In alle culturen zijn mensen er beschaamd over en verbergen zich om seks te bedrijven. Geen toeval.

    Er staat ook: ‘Seksualiteitsbeleving van de homofiele mens is iets dat intrinsiek verkeerd en dus onkuis is, omdat het tegennatuurlijk is en dus tegen Gods plan omtrent seksualiteit (het voortbrengen van kinderen) ingaat.

    Ook hier gaat alle realiteitszin de mist in! Als Gods plan met seks alleen bedoeld zou zijn voor het voortbrengen van kinderen, dan zouden wij allemaal zware zondaars zijn die Gods plan non-stop zouden tegenwerken. We hebben een leven lang seks voor ons plezier en om onze driften te bevredigen en slechts in zeer geringe mate om ons voort te planten.

    Bergoglio is volgens het Boek der Waarheid de valse profeet, maar hij stelt zich tegenover de homofiele medemens dan toch wel liefdevol en zonder vooroordelen op zoals het hoort.

    Jezus roept ons heel duidelijk en herhaaldelijk op om ELKAAR LIEF TE HEBBEN (in àlle aspecten) én ELKAAR NIET TE OORDELEN, dat recht komt enkel en alleen aan Hem toe, niet aan ons.

    1. De redactie Avatar
      De redactie

      Beste Jan. Sta ons toe te reageren op uw nogal verbijsterende reactie. Met uw betoog plaatst u zich op één lijn met de afvallige (homoseksuele) prelaten; de vernietigers in de Kerk (Bergoglio, Batzing, De Kesel en noem maar op) die liefst van al homoseksuele daden willen goedkeuren en er hun zegen over geven. Waarom denkt u dat God Sodom en Gomorra heeft vernietigd? Het was vanwege de ontucht, en in het bijzonder de tegennatuurlijke.

      God heeft homoseksualiteit: dus twee mannen die seks hebben, steeds als een gruwel beschouwd: Leviticus hoofdstuk 18:

      Met een man moogt gij geen omgang hebben als met een vrouw; dat is een gruwel. Met geen enkel dier moogt ge geslachtsgemeenschap hebben en u zo verontreinigen. Ook een vrouw mag zich niet afgeven met een dier, dat is een schanddaad. Verontreinig u dus niet door dergelijke dingen, want de volken die Ik voor u verdrijf, hebben zich daardoor verontreinigd. Zo is het land onrein geworden: Ik heb het geteisterd om zijn misdaad, zodat het zijn bewoners uitspuwde. Maar gij moet mijn voorschriften en wetten onderhouden en geen van deze gruweldaden bedrijven, noch de geboren Israëliet noch de vreemdeling die bij u woont. Want al die gruweldaden hebben de mensen die voor u in dit land woonden bedreven, zodat het land er onrein van werd. Zorg dus dat gij uw land niet opnieuw verontreinigt; anders spuwt het u ook uit, zoals het de volken voor u heeft uitgespuwd. Al degenen die dergelijke gruweldaden bedrijven, moeten uit hun volk worden verwijderd. Houd u aan wat Ik u voorschrijf en laat u niet in met die afschuwelijke gebruiken, die er voor u in zwang waren. Verontreinig u daardoor niet. Ik ben Jahwe uw God.

      En in het Nieuw Testament is dat niet anders. St. Paulus noemt het eveneens ontucht:

      Zij hebben de goddelijke waarheid verruild voor de leugen, en de schepping geëerd in plaats van de Schepper. Hij is gezegend in eeuwigheid! Amen. Daarom heeft God hen prijsgegeven aan onterende hartstochten. Hun vrouwen hebben de natuurlijke omgang verruild voor de tegennatuurlijke. Eveneens hebben de mannen de natuurlijke gemeenschap met vrouwen opgegeven en zijn ze in lust voor elkaar ontbrand: mannen plegen ontucht met mannen. ” (Romeinen 1:24-27)

      U zegt dat God urine, stront en sperma op hetzelfde niveau heeft geplaatst? Even een nuance: Urine en feces zijn uitwerpselen, afvalstoffen die geen leven bevatten (tenzij wat bacteriën); terwijl sperma levengevend zaad is, indien het versmelt met een eicel van de vrouw; dan kan er bevruchting plaatsvinden en een nieuwe mens ontstaan. Seks is door de Kerk enkel toegelaten tussen twee gehuwde mensen van het tegenovergestelde geslacht: man en vrouw; zoals het in het begin bedoeld was bij Adam en Eva. Seks tussen twee mensen moet steeds geschieden zo dat er nieuw leven mogelijk blijft (de penis gaat in de vagina, en het zaad komt in de baarmoeder): dus geen tegennatuurlijke of onnatuurlijke handelingen (zoals “oraal” of met een condoom enz.). Nachtelijke zaaduitstortingen zijn uiteraard geen zonde. Een homoseksuele handeling echter: de penis in een anus; dat zou bij een gezond persoon afkeer en walging moeten teweegbrengen.

      Lees ook de getuigenissen van homofiele mensen die toch met een vrouw trouwden en daar zeer dankbaar voor zijn: https://restkerk.net/2018/10/16/editoriaal-ik-ben-homoseksueel-en-gelukkig-getrouwd-met-een-vrouw-en-ik-ben-niet-de-enige/. Dit artikel toont dat het kan!

  8. Bart Bostoen Avatar
    Bart Bostoen

    Is er vergeving mogelijk voor iemand die zich aan homoseksuele handelingen schuldig gemaakt heeft of is de hel het enige lot?

    1. De redactie Avatar
      De redactie

      Er is altijd vergeving mogelijk, voor gelijk welke zonde: moord, onkuisheid in al z’n facetten, enz. Zie ook het getuigenis van de bekering van de ex-homoseksueel Joseph Sciambra. Het verhaal staat te lezen op onze zustersite: https://eindtijdklok.org/over-onze-redder-jezus-christus/bekeringsverhalen/ex-homo-pornoster-joseph-gambria/