De Bisschoppenconferentie van Costa Rica, die benadrukt “in eenheid met Bergoglio” te zijn, heeft er eveneens geen gras laten over groeien, en een decreet uitgebracht waarin staat dat vanaf nu alle Tridentijnse Missen “verboden” zijn in de 8 bisdommen van het hele land.
In de brief wordt onder meer valselijk beweerd dat er “nooit een groep van traditionele gelovigen in het land is geweest.” Dit is uiteraard een flagrante leugen, want er waren verschillende diocesane Tridentijnse Missen in Costa Rica, maar de bisschoppen hebben nooit opgehouden die priesters en gelovigen te vervolgen. In het bisdom Alajuela werd zelfs de groep ‘Summorum Pontificum’ opgericht in 2018. Dit alles is vanaf heden verleden tijd. Het enige dat nog rest voor diegenen die een Tridentijnse Mis willen is ondergronds gaan.
België en Nederland blijven voorlopig nog gespaard: er zijn nog geen concrete beslissingen genomen. Maar voor hoe lang nog?
Bron: Gloria News